OkolíZima a sporty

Lyžařský areál Zadov – Churáňov

Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově (mapka), většinou lehké až střední obtížnosti – celková délka 4,5 km. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. V areálu je i několik zařízení s možností rychlého občerstvení s otevírací dobou dle provozu areálu.

Běh na lyžích

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice. Pravidelně a kvalitně udržované turistické trasy v celkové délce kolem 50 km s návazností na upravované trasy po celé Šumavě. Vzdálenost některých známých míst – Horská Kvilda – 6 km, Kvilda – 10 km, Prameny Vltavy – 16 km, Knížecí Pláně – 18 km, Březník – 20 km, Modrava – 15 km, Nové Hutě – 5 km.

Bílé stopy – běžecké stopy on-line

Aquaparky a léto

Aquapark v Horažďovicích nabízí svým návštěvníkům klasický plavecký bazén, dětský bazének se skluzavkami, masážními tryskami pro děti a vodní kolotoč Karoli Badepark Waldkirchen je jedno z největších koupališť v Bavorském lese. Poskytuje vodní zábavu v každém ročním období. V zimě čeká na plavce vnitřní bazén, brouzdaliště pro děti, sauna, mediterraneum a venkovní bazén s teplou vodou. V létě nabídku rozšiřuje venkovní bazén s vodními atrakcemi, tobogán, divoká řeka a skluzavky a hřiště na plážový volejbal. Sklářská huť Vimperk – Sklářská huť ve Vimperku byla založena na podzim 2011 sklářským mistrem Jiřím Kozlem. Nabízíme sklo ruční výroby skanndinávského designu norské návrhářky Kari Ulleberg. Volný vstup do sklářské dílny,kde má návštěvník možnost vidět, jak vzniká křehká krása. Exkurze s odborný výkladem je zdarma! Zákazníci si mohou domluvit také vlastní vyfouknutí skleničky. Dále je možné si nechat skleničku vyzdobit rytinou, nechat si vyrýt jméno, obrázek nebo zdobení pískováním.

Tipy na výlety na Šumavě

Příroda Horská Kvilda, Kvilda – Prameny Vltavy, Boubínský prales, Bučina, Knížecí pláně, Modrava, Antýgl – Povydří.

Hrady Kašperk, Rábí, Velhartice, Vimperk.

Rozhledny Javorník, Svatobor, Poledník.

Šumavské jezera – Prášilské jezero, jezero Laka, Plešné jezero, Černé a Čertovo jezero

Města Sušice, Kašperské hory, Vimperk

Lanový park Zadov

Tenisové kurty Stachy, Hotel Rosa a Hotel Elsyn dvůr

Vyjížďky na koních hotel Elsyn dvůr

Cyklotrasy

Půjčovna kol Vimperk

Adrenalinové centrum Offpark v Sušici

Vodník – Výletní restaurace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny ve Vimperku. Nejmenší hosté určitě ocení dětský koutek a rodiče laskavý přístup personálu restaurace k dětem. V letních měsících hosté určitě rádi využijí možnost posezení na venkovní terase.

Koupaliště Rohanov – 9 km vzdálené přírodní koupaliště s občerstvením