Okolí a tipy na výletZima a sporty

Lyžařský areál Zadov - Churáňov

Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově (mapa), většinou lehké až střední obtížnosti – celková délka 4,5 km. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. V areálu je i několik zařízení s možností rychlého občerstvení s otevírací dobou dle provozu areálu.

Běh na lyžích

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice. Pravidelně a kvalitně udržované turistické trasy v celkové délce kolem 50 km s návazností na upravované trasy po celé Šumavě. Vzdálenost některých známých míst – Horská Kvilda – 6 km, Kvilda – 10 km, Prameny Vltavy – 16 km, Knížecí Pláně – 18 km, Březník – 20 km, Modrava – 15 km, Nové Hutě – 5 km.

Bílé stopy - aktuální stav běžeckých tratí

Léto a restaurace

Divoké Bistro - Francouzská restaurace Jsme rodinné letní bistro v kempu uprostřed šumavských lesů, u rybníka, s jedinečnou atmosférou a mega poctivou kuchyní :-). OTEVRENO ČERVEN - ZÁŘÍ

Vodník – Výletní restaurace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny ve Vimperku. Nejmenší hosté určitě ocení dětský koutek a rodiče laskavý přístup personálu restaurace k dětem. V letních měsících hosté určitě rádi využijí možnost posezení na venkovní terase.

Cukrárna Ella se nachází v centru lyžařského střediska Zadov a je položena ve výšce 1.062 m. n. m.. V cukrárně Vás jistě potěší milá atmosféra a posezení na terase s krásným výhledem do šumavského údolí. I zařízení cukrárny je v jednoduchém, moderním a milém stylu, aby Váš požitek z kávy a zákusku byl ten nejlepší.

Pizzeria Marco se nachází v prostorách původního měšťanského pivovaru v historickém centru Vimperka. Hosty překvapí velký výběr salátů, pizz a těstovin připravovaných z originálních surovin. V Pizzerii Marco je možno si objednat ze široké nabídky jídel a vždy Vás nadchne vynikající chuť italských specialit

Lanový park Zadov

Rozhledna Churáňov Naprosto unikátní stavba rozhledny – bývalý skokanský můstek, který přestal sloužit svým účelům již v polovině 90. let a v roce 2015 je po rekonstrukci otevřena rozhledna v bývalé nájezdové věži.

Půjčovna kol Zadov Nabízíme Vám k zapůjčení kvalitní horská kola (Specialized, KHS). Pokud si chcete cyklistiku více užít nebo plánujete delší výlet zapůjčte si u nás elektrokolo. Specialitou v naší půjčovně jsou elektrokola SCOTT.

Terénní koloěžky Chcete poznat Šumavu trochu na kolech a trochu pěšky? Chcete zažít sjezd na odpružené terénní "kolobrndě"? Chcete se vrátit tak trochu do dětských let? Pak zamiřte do areálu Kobyla pro NOVINKU sezóny - TERÉNNÍ KOLOBĚŽKU CRUSSIS!

Aquapark Sušice Jeden z nejnovějších zábavních areálů na Šumavě. V objektu Sportoviště najdete bazén, sauny - relaxační část, fitness, zimní stadion, lezeckou stěnu, občerstvení i masáže. V těsné blízkosti objektu leží fotbalový areál s dvěma hřišti a atletickým oválem, volejbalové a tenisové kurty, koupaliště, dětské hřiště, lanový park i lesopark Luh podél řeky Otavy, který je rájem běžců a in-line bruslařů.

Aquapark v Horažďovicích nabízí svým návštěvníkům klasický plavecký bazén, dětský bazének se skluzavkami, masážními tryskami pro děti a vodní kolotoč

Karoli Badepark Waldkirchen je jedno z největších koupališť v Bavorském lese. Poskytuje vodní zábavu v každém ročním období. V zimě čeká na plavce vnitřní bazén, brouzdaliště pro děti, sauna, mediterraneum a venkovní bazén s teplou vodou. V létě nabídku rozšiřuje venkovní bazén s vodními atrakcemi, tobogán, divoká řeka a skluzavky a hřiště na plážový volejbal.

Tipy na výlety na Šumavě

Příroda Horská Kvilda, Kvilda – Prameny Vltavy, Boubínský prales, Bučina, Knížecí pláně, Modrava, Antýgl – Povydří.

Hrady Kašperk, Rábí, Velhartice, Vimperk.

Rozhledny Javorník, Svatobor, Poledník.

Šumavské jezera – Prášilské jezero, jezero Laka, Plešné jezero, Černé a Čertovo jezero

Města Sušice, Kašperské hory, Vimperk

Tenisové kurty Stachy, Hotel Rosa a Hotel Elsyn dvůr

Vyjížďky na koních hotel Elsyn dvůr

Cyklotrasy

Koupaliště Rohanov – 9 km vzdálené přírodní koupaliště s občerstvením