Okolí a tipy na výletZima a sporty

Lyžařský areál Zadov - Churáňov Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově (mapa), většinou lehké až střední obtížnosti – celková délka 4,5 km. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. V areálu je i několik zařízení s možností rychlého občerstvení s otevírací dobou dle provozu areálu.

Běh na lyžích Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice. Pravidelně a kvalitně udržované turistické trasy v celkové délce kolem 50 km s návazností na upravované trasy po celé Šumavě. Vzdálenost některých známých míst – Horská Kvilda – 6 km, Kvilda – 10 km, Prameny Vltavy – 16 km, Knížecí Pláně – 18 km, Březník – 20 km, Modrava – 15 km, Nové Hutě – 5 km.

Aktuální stav běžecký tratí

Léto a restaurace

Cukrárna Ella se nachází v centru lyžařského střediska Zadov a je položena ve výšce 1.062 m. n. m.. V cukrárně Vás jistě potěší milá atmosféra a posezení na terase s krásným výhledem do šumavského údolí. I zařízení cukrárny je v jednoduchém, moderním a milém stylu, aby Váš požitek z kávy a zákusku byl ten nejlepší.

Divoký Bistro - Francouzská restaurace Jsme rodinné letní bistro v kempu uprostřed šumavských lesů, u rybníka, s jedinečnou atmosférou a mega poctivou kuchyní :-). Otevřeno červen až září. Jídlo pouze s rezervací na telefonu +420 739 933 422.

Lanový park Zadov Lanové centrum na Zadově je otevřeno v červenci a srpnu každý den od 9 do 18 hodin.

Café Bistro Na svahu Zastavte se na něco dobré k jídlu a pití v našem bistru na sjezdovce ve ski areálu U Horejšů. V nabídce jsou denní polévka, grilovaná masa, zapečená tortila, grilovaný hermelín i spousty dalších dobrot a výborná káva Nespresso. Otevřeno je v létě pátek až úterý od 11:30 do 20 hodin. V zimě pak každý den od 10 do 16 hod.

Horské káry na Zadově Přijďte si zajezdit na horských kárách na sjezdovku v areálu u Horejšů nad hotelem Churáňov. Délka sjezdu je 400 m. S menšími dětmi můžete jezdit na káře ve dvou za předpokladu, že vaše váha nepřesáhne 100 kg. Děti mohou na káře jezdit samy, pokud je jim více než 12 let nebo měří alespoň 150 cm. V době prázdnin otevřeno pátek až úterý od 10 do 18 hodin. K dispozici je pro vás i občerstvení v Café Bistro Na svahu.

Restaurace Dobrá chata Denní nabídka domácích jídel ∙ polopenze i plná penze pro ubytované ∙ vaříme i dietní jídla ∙ domácí kuchyně se surovinami ze Šumavského regionu ∙ salonek s vlastním barem ∙ letní terasa s grilem ∙ konferenční prostor až pro 50 osob ∙ otevřeno denně Po-Čt, Ne 11:00-22:00, Pá+So 11:00-22:00

Vodník – Výletní restaurace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny ve Vimperku. Nejmenší hosté určitě ocení dětský koutek a rodiče laskavý přístup personálu restaurace k dětem. V letních měsících hosté určitě rádi využijí možnost posezení na venkovní terase.

Pizzeria Marco se nachází v prostorách původního měšťanského pivovaru v historickém centru Vimperka. Hosty překvapí velký výběr salátů, pizz a těstovin připravovaných z originálních surovin. V Pizzerii Marco je možno si objednat ze široké nabídky jídel a vždy Vás nadchne vynikající chuť italských specialit

Rozhledna Churáňov Naprosto unikátní stavba rozhledny – bývalý skokanský můstek, který přestal sloužit svým účelům již v polovině 90. let a v roce 2015 je po rekonstrukci otevřena rozhledna v bývalé nájezdové věži.

Půjčovna kol Zadov Nabízíme Vám k zapůjčení kvalitní horská kola (Specialized, KHS). Pokud si chcete cyklistiku více užít nebo plánujete delší výlet zapůjčte si u nás elektrokolo. Specialitou v naší půjčovně jsou elektrokola SCOTT.

Terénní koloěžky Chcete poznat Šumavu trochu na kolech a trochu pěšky? Chcete zažít sjezd na odpružené terénní "kolobrndě"? Chcete se vrátit tak trochu do dětských let? Pak zamiřte do areálu Kobyla pro NOVINKU sezóny - TERÉNNÍ KOLOBĚŽKU CRUSSIS!

Aquapark Sušice Jeden z nejnovějších zábavních areálů na Šumavě. V objektu Sportoviště najdete bazén, sauny - relaxační část, fitness, zimní stadion, lezeckou stěnu, občerstvení i masáže. V těsné blízkosti objektu leží fotbalový areál s dvěma hřišti a atletickým oválem, volejbalové a tenisové kurty, koupaliště, dětské hřiště, lanový park i lesopark Luh podél řeky Otavy, který je rájem běžců a in-line bruslařů.

Aquapark v Horažďovicích nabízí svým návštěvníkům klasický plavecký bazén, dětský bazének se skluzavkami, masážními tryskami pro děti a vodní kolotoč

Areál lesních her v Prachaticích ad Lázněmi sv. Markéty v Prachaticích na úbočí Libína byl na konci roku 2017 otevřen nový Areál lesních her, který je určený hlavně dětem. Starší příchozí z řad náctiletých zde mohou vyzkoušet novou venkovní tělocvičnu.

Karoli Badepark Waldkirchen je jedno z největších koupališť v Bavorském lese. Poskytuje vodní zábavu v každém ročním období. V zimě čeká na plavce vnitřní bazén, brouzdaliště pro děti, sauna, mediterraneum a venkovní bazén s teplou vodou. V létě nabídku rozšiřuje venkovní bazén s vodními atrakcemi, tobogán, divoká řeka a skluzavky a hřiště na plážový volejbal.

Tipy na výlety na Šumavě

Příroda Horská Kvilda, Kvilda – Prameny Vltavy, Boubínský prales, Bučina, Knížecí pláně, Modrava, Antýgl – Povydří.

Hrady Kašperk, Rábí, Velhartice, Vimperk.

Rozhledny Javorník, Svatobor, Poledník.

Šumavské jezera – Prášilské jezero, jezero Laka, Plešné jezero, Černé a Čertovo jezero

Města Sušice, Kašperské hory, Vimperk

Tenisové kurty Stachy, Hotel Rosa a Hotel Elsyn dvůr

Vyjížďky na koních hotel Elsyn dvůr

Cyklotrasy

Koupaliště Rohanov – 9 km vzdálené přírodní koupaliště s občerstvením